Loading…

Njoftim urgjent nga qytetarja: Qytetarët në tenda në Durrës kanë nevojë për këto barna

  • 27/11/2019 | 13:48

Njoftim urgjent nga qytetarja: Qytetarët në tenda në Durrës kanë nevojë për këto barna

Një qytetare nga Shqipëria ka publikuar listën e barnave që po kërkohen urgjent në Thumanë, pasi që disa prej të strehuarve në stadiumë kanë nevojë për trajtim, shkruan Gazeta Metro.


Ergisa Bejkollari ka thënë se është mire që të kontaktohet me farmacisë, dhe të dërgohen barnat. Ndërsa thekson se ka nevojë edhe për fizioterapist.

“Po ndaj me ju një listë me ilaçe dhe pajisje mjekësore që nevojiten urgjentisht në Thumanë. Kontaktoni farmaci e depot që njihni për ndihmë. DO SUGJEROJA TË MOS I DERGONI VETË POR TË FLISNI ME FARMACISTË DHE MJEKË QË JETOJNË NË THUMANË PËR TË SHMANGUR PROBLEMET!!”, ka shkruar Ergisa Bejkollari në Facebook.

Sipas saj, ilaçet mund të dërgohen tek Teatri Kombëtar, Sheshi Nënë Tereza, Stadiumi “Niko Dovana”, në Durrës apo direkt në Thumanë.

Më poshtë mund ta gjeni listën e barnave dhe aparaturave mjekësore që kërkohen:

Karrocë

Aparat diabeti

Uturak

Shtrat Ortopedik

Pompë azmatike

Pompë shpuese

Aspirinë zemre

Amlodipine (Norvasc)

Atenolol

Qetësues

Qafore

Ilaç për dhimbjen e kokës

Tegretol

Ilaçe për tensionin

Abizol

Salospir

Insidal

Ibuprofen

Fluomed

Librian

Riscon

Siofor

Maninil

Enap

Aparat diabeti

Herbifit

Ateroz

Tritace

Biosensor (fisha)

Naproksen

Medrol Oral

Kompleks Omega

Metropolol./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë