Loading…

Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër

  • 16/06/2021 | 08:04

Njihuni me parashikimin e motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë dy ditëve të ardhshme vendi ynë do të ketë mot kryesisht të qetë, me diell dhe vranësira.


Indeksi UV do të jetë në vlera të rrezikut, prandaj preferohet të ndiqen këshillat e IKSHP-së që nga ora 9-17 mundësisht të mos jemi në kontakt direkt me rrezet e diellit.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]ametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë