Loading…

Njerku ‘monstër’ gati sa nuk e mbyti foshnjën 8 muajshe, e qëllon me shqelma, grushte

  • 02/10/2022 | 19:23

Njerku ‘monstër’ gati sa nuk e mbyti foshnjën 8 muajshe, e qëllon me shqelma, grushte

Një vajzë 8 muajshe në Itali është rrahur nga partneri i nënës së saj dhe është në gjendje shumë të rëndë në spital në Itali. 


Një vajzë 8 muajshe në Itali është rrahur nga partneri i nënës së saj dhe është në gjendje shumë të rëndë në spital. Mjekëve u kishin thënë më parë se vogëlushja kishte rënë nga karrigia, por kishte shumë mavijosje dhe të nxira.

Ajo është shtruar në spital në Bergamo. Por e vërteta ishte ndryshe, pasi është goditur me shqelma, grushte dhe shuplaka të vazhdueshme nga partneri i nënës së saj.

Tentativa për vrasjen e foshnjave, për të cilën po heton Prokurori Publik i Pavias, ndodhi pasditen e së shtunës në zonën e Milanos, në një godinë në via Colombo në Casarile (Milano). I akuzuari për dhunën ndaj fëmijës ndodhet aktualisht në paraburgim dhe tashmë ka pranuar përgjegjësitë e tij para hetuesve.

Rrihte vazhdimisht gruan, ndërsa vajza e mitur konsumoi mbidozë ilaçesh nga dhuna psikologjike e të atit! Në pranga 42-vjeçari në Maqellarë!

Gjyshja ishte ajo që thirri për ndihmë të shtunën. Fëmija u transportua në Policlinico San Matteo në Pavia. Familjarët u kanë shpjeguar mjekëve se foshnja kishte rënë nga karrigia e lartë, duke i shkaktuar kështu dëmtime.

Por mjekët, duke vërejtur mavijosje dhe mavijosje të shumta në trupin e vogëlushes, nuk e besuan këtë version dhe paralajmëruan karabinierët.

Fëmija, duke pasur parasysh seriozitetin e gjendjes së saj, u transferua më pas në spitalin Papa Giovanni XXIII në Bergamo, departamenti i pediatrisë i të cilit është një nga më të pajisurit në Itali. Prokuroria Publike e Pavias vijon hetimet për zbardhjen e episodit dhe zbardhjen e çdo përgjegjësie tjetër përveç atyre të njerkut tashmë në paraburgim.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
marketing[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë