Loading…

Njeriu që vishet me letër (Video)

  • 26/11/2016 | 13:22

Njeriu që vishet me letër (Video)

 

Njihuni me Cedric Mbengue, i njohur si njeriu “100% letër”. Ai vjen nga Republika e Kongos.

 

Mbengue është artist i cili vishet i tëri me letër. Ai është bërë kaq i famshëm, sa që disa nga krijimet e tij janë ekspozuar edhe në Paris.

Ai thotë se për vite të tëra ka blerë veshje nga dizajnerë dhe firma të njohura. Tani, ai ka kuptuar se vetëm u ka mbushur gjepin atyre.

Dhe, një natë ai ëndërroi për një veshje jo të zakonshme. Kështu, nisi idenë e tij me letër.

https://www.youtube.com/watch?v=0EikIlV-5ak

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë