Loading…

Njerëzit që postojnë foto nga palestra kanë probleme psikologjike

  • 01/07/2022 | 17:34

Njerëzit që postojnë foto nga palestra kanë probleme psikologjike

Hulumtuesit nga Universiteti Brunel në Londër kanë kryer një studim se pse kaq shumë njerëz ndajnë çdo stërvitje në mediat sociale.


Ju ose keni një ose disa miq, të cilët gjithmonë postojnë në Facebook aktivitetin e tyre në palestër, apo ndoshta ai person jeni vetë ju.

Rezultatet janë shokuese!

Njerëzit të cilët janë gjithmonë të prirur për të dokumentuar aktivitetet e tyre në palestër priren të jenë narcizistë. Sipas studiuesve, qëllimi kryesor është që të mburren.

Me sa duket, këto rinfreskime të statusit fitojnë më shumë “like” në Facebook se llojet e tjera të posteve. Madje këta njerëz shihen nga të tjerët edhe si mendjemëdhenj.

Ndaj kur të jeni herë tjetër në palestër, kursejani miqve çdo lëvizje që bëni. Miqtë tuaj do të ju falenderojnë për këtë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë