Loading…

‘Një yll i ri po lulëzon’: Isuf Lalinovci, talenti 16-vjeçar nga Ferizaj

  • 04/10/2023 | 20:43

‘Një yll i ri po lulëzon’: Isuf Lalinovci, talenti 16-vjeçar nga Ferizaj

Një yll i ri po lulëzon në futbollin kosovar, më saktësisht në Ferizaj. Bëhet fjalë për Isuf Lalinovci, i cili luan për grupmoshat e reja te Ferizaj.


Sulmuesi 16-vjeçar po tregon paraqitje të mira, të cilat kanë rënë në sy edhe nga reprezentacioni i Kosovës.

Vet ai tregon për Gazetën Express se do të jetë pjesë e grumbullimit të Kosovës U17 për ndeshjen kualifikuese ndaj Kroacisë.

E futbollin ai e kishte pasion që nga fëmijëria, shkruan Gazeta Express.

“E kam pasë ëndërr të luaj futboll si i vogël. Me përkrahjen e vëllaut dhe kushërinjve kam filluar rregullisht stërvitjet”, tregon Isufi.

Ai pret të shënoj shumë gola si për klubin ashtu edhe për kombëtaren.

“Prej këtij sezoni pres shumë gola dhe debutime. Po ashtu pres debutimin edhe në Kombëtaren e Kosovës U17.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë