Loading…

Një vit nga vdekja e humoristit legjendar Rasim Thaçi – Cima

  • 26/03/2022 | 11:41

Një vit nga vdekja e humoristit legjendar Rasim Thaçi – Cima

Sot janë bërë një vit nga vdekje e humoristit legjendar të Kosovës, Rasim Thaçi – Cima, shkruan Gazeta Metro.


Cima vdiq me 26 mars 2021, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Ai ishte duke u trajtuar nga COVID-19 dhe ishte i shtrirë në Mjekim Intensiv, mirëpo për fat të keq ai nuk arriti që ta mundte këtë virus.

Rasim Thaçi i njohur për publikun si Cima do të mbetet përherë në kujtesën e publikut me rolet e tij të shumta komike.

Cima kishte qindra skeçe dhe seriale humoristike, të cilat do të mbesin në kujtesën e publikut shqiptar gjatë.

Më poshtë keni një listë të tyre:

Treshi Përsheshi (1986-1990)
Cimë Baushtella (2006)
Nusja nga Diaspora (2007)
Lajmi në Gurbet (2008)
Cimë Kulleri te Lec Katunari (2008)
Leci te Molla Cima (2008)
Cima Taxi 1 (2009)
Cimë Baksuzi (2009)
Cima në CIA (2009)
Cimë Polici (2010)
Cima te baba sheh (2010)
Cimë Polici (2011)
Rrota e Cimës (2011)
Cimë Taxi 2 (2011)
Haxhi Cima në Diskotekë (2011)
Rrasja Vllaut Gjermoni (2013)
Dreqi në Qeveri (2013)
Cima te Tezja (2013)
Hajnat e vove (2014)
Siguresa e Cimës (2014)
Rruga e Boss Kungjit (2014)
Kartela e Bankës (2016)
Bon Apetit (2017)
Cima te Gazuzi (2018) /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë