Loading…

‘Një top i ri për fëmijët e mi’: De Bruyne reagon pas katër golave kundër Wolves

  • 12/05/2022 | 08:48

‘Një top i ri për fëmijët e mi’: De Bruyne reagon pas katër golave kundër Wolves

Mesfushori i Manchester Cityt, Kevin De Bruyne ishte lojtari kryesor në fitoren e ‘Citizens’ mbrëmë kundër Wolves me rezultat të thellë 1-5. Ai arriti të realizoi katër gola, ndërsa pas këtij dueli ka thënë që topin do të ja dhuroj fëmijëve të tij, transmeton Gazeta Metro.


Manchester City nëse në Ligën e Kampionëve nuk arriti të kalonte në finale dhe dëshpëroi tifozët e saj, nuk mund të thuhet e njëjta gjë edhe në Premier League, ku po kalon momente shumë të mira.

Mesfushori belg, Kevin De Bruyne pas ndeshjes nëpërmjet një postimi në Twitter ka shkruar: ”4 gola. Tre pikë. Një top i ri për fëmijët e mi.”

Ai ishte edhe lojtari më meritor që në fund City mori tre pikët e radhës dhe përsëri e riktheu pozitën e parë në tabel me tre pikë më shumë se Liverpool.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola tani ka 89 pikë, ndërsa ‘The Reds’ 86 pikë derisa kujtojmë që kanë mbetur edhe dy ndeshje për të përfunduar kampionati anglez. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë