Loading…

Një tenor shqiptar i nominuar për ‘Grammy Awards’

  • 07/12/2016 | 14:46

Një tenor shqiptar i nominuar për ‘Grammy Awards’

Tenori shqiptarë me famë botërorë Saimir Pirgu, është nominuar për të marrë çmimin “Grammy Awards 2017”, ceremoni e cila do të mbahet më 12 Shkurt të vitit të ardhshëm.


Pirgu është ai që do të marrë pjesë në këtë mbrëmje, ku do të jenë të nominuar edhe shumë artistë të huaj nga e gjithë bota.

Saimir Pirgu është nominuar për kategorinë e “ Opera më e mirë”.

Ky është edicioni i 58-të i ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Grammy”, ku edhe këtë edicion do të marrin çmime shumë artistë nga e gjithë bota.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë