Loading…

Një shqiptar nga Gjilani u mbyt në një liqe në Zvicër

  • 09/06/2017 | 17:09

Një shqiptar nga Gjilani u mbyt në një liqe në Zvicër

Personi që ka humbur jetën të mërkurën në liqenin e Cyrihut është një shqiptar 42 vjeçar. Siç merr vesh albinfo.ch nga rrethi i afërm i të ndjerit, bëhet fjalë për B.Sh.A. nga fshati Llovcë, i Gjilanit.


Një person me karrocë invalidësh është nxjerrë të mërkurën pasdite nga Liqeni i Cyrihut. Provat për t`i bërë rianimacionin kanë rezultuar të pasuksesshme kështu që pak më vonë ai ka ndërruar jetë në spital, shkruajnë mediat zvicerane.

Sipas njoftimit të dhënë nga Policia e Qytetit, lajmi për personin e pajetë në liqenin e Cyrihut (në plazhin Tiefenbrunnen) ka ardhur në polici pasditen e të mërkurës.

Para se të arrinte aty policia ujore, personeli për shpëtim i plazhit e kishte nxjerrë të mbyturin nga uji dhe kishte bërë përpjekje t`i kthente jetën përmes rianimimimit, transmeton albinfo.ch.

Pastaj ai, në gjendje kritike ishte dërguar në spital, ku pak më vonë dhe kishte vdekur.

Policia është në kërkim të dëshmitarëve për të zbuluar shkaqet e vdekjes.

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë