Loading…

Një serb vret me thikë një boshnjak në veri të Mitrovicës

  • 12/05/2017 | 23:38

Një serb vret me thikë një boshnjak në veri të Mitrovicës

Një person i moshës 58 vjeçar, i nacionalitetit boshnjak, është vrarë sonte me thikë nga i dyshuari D. S., bëjnë të ditur burime të KosovaPress-it.


Ngjarja ka ndodhur rreth orës 22:00, në një kafene në veri të Mitrovicës, ndërsa viktima është goditur disa herë më thikë.

Mësohet se policia ka dalë menjëherë në vendngjarje dhe ende nuk dihet motivi i vrasjes.

Viktima është Murat Kuçi, i cili ka jetuar në jug të Mitrovicës, i cili ishte pronar i kafenesë ku është qëlluar.

Burime KosovaPress-it mësojnë se dorasi dyshohet të jetë D. S., i cili veç thikës me të cilën e ka goditur viktimën, ka shtënë edhe me armë zjarri, ndërsa policia ka arrestuar të dyshuarin.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë