Loading…

Një mysafirë lë mbi 8000 euro bakshish në një restorant në Florida

  • 04/09/2021 | 12:39

Një mysafirë lë mbi 8000 euro bakshish në një restorant në Florida

Pandemia ka tronditur gastronominë. Restorantet dhe baret në të gjithë botën duhej të mbylleshin, shumë kuzhinierë e kamerierët kishin mbetur pa punë.


Por një mysafir në një restorant në veri të Floridës mblodhi stafin prej 10 personave dhe i falënderoi për punën e madhe që po bëjnë, para se t’u lë atyre bakshish prej 10 mijë dollarëve për ta ndarë mes vetëve. Kjo shumë është e barabartë me 8 mijë e 523 euro, transmeton rtv21.tv.

Shawn Shepherd, pronar i Wahoo Seafood Grill tha, “Unë zakonisht nuk jam tipi emocional, por kjo me të vërtetë më tërhoqi. Ne të gjithë ishim të pushtuar nga kjo zemërgjerësi “.

Pronari i restorantit tha se ai kurrë nuk kishte përjetuar diçka të tillë në 35 vjet në industri. Këshilla është një “nxitje e madhe për moralin” e punonjësve.

Nuk kishte asnjë zili apo armiqësi midis kolegëve që kishin pushuar në atë mbrëmje. Përkundrazi ata ishit të lumtur për të tjerët që kishin përfituar nga akti i bamirësisë.

Postimi në Facebook “Wahoo Seafood Grill” tani është shpërndarë pothuajse 2,000 herë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë