Loading…

Një muaj paraburgim për personin që goditi me grushte bashkëshorten e tij

  • 10/04/2019 | 16:35

Një muaj paraburgim për personin që goditi me grushte bashkëshorten e tij

Gjykata Themelore në Gjakovë, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës prej një muaj paraburgim për personin që goditi me grushte bashkëshorten e tij, transmeton Gazeta Metro.


I dyshuari A.K, me 8 prill 2019, në banesën e tij në Gjakovë, pas një mosmarrëveshje me gruan M.P, i ka shkaktuar lëndime trupore duke e goditur me grushte.

Lëndimet janë konstatuar edhe nga mjeku në raportin fillestar, njofton Gjykata Themelore e Gjakovës, përcjellë

Me këtë veprim dyshohet se A.K ka kryer veprimin “lëndim i lehtë trupor”, dhe janë përmbushur kushtet për caktimin e masës së paraburgimit prej një muajsh./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë