Loading…

Një kosovar var veten me litarë në burgun e Lozanës në Zvicër

  • 17/10/2019 | 13:21

Një kosovar var veten me litarë në burgun e Lozanës në Zvicër

Në 36 vjeçar kosovar është vetëvrarë në burgun e Lozanës në Zvicërr të martë, shkruan Gazeta Metro.


Vdekja ka ndodhur pas një përpjekjeje për vetëvrasje që kishte bërë ai një javë më parë në burgun Mermet të Lozanës.

Kosovari 36 vjeçar ishte gjetur i varur me një litar në një dush të burgut dhe menjëherë, nga inspektorët e burgut dhe personeli mjekësor janë ndërmarrë masat për shpëtimin e tij.

Ata i kishin bërë masazhin e zemrës dhe pastaj në gjendje kritike siç ishte e kishin transportuar në Spitalin Universitar të Lozanës (CHUV). Kjo kishte ndodhur ditën e martë, më 8 tetor.

Në këtë spital, kosovari ka ndërruar jetë në mëngjesin e hershëm të martës, më 15 tetor./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë