Loading…

Një i arrestuar për falsifikim të dokumenteve zyrtare dhe mashtrim

  • 02/06/2021 | 19:58

Një i arrestuar për falsifikim të dokumenteve zyrtare dhe mashtrim

Policia e Kosovës ka arrestuar sot një person në Novosellë e Epërme të Gjakovës nën dyshimin për falsifikim të dokumenteve zyrtare dhe mashtrim.


Gjatë realizimit të kontrollit/bastisjes në një dhomë të personit të dyshuar janë gjetur si prova materiale leje qëndrimi sllovene të dyshuara si të falsifikuar, transaksione bankare të ndryshme në vlerë mijëra euro, si dhe 2.700 euro.

Dyshohet se për një dokument zyrtar të leje qëndrimit slloven, persona të ndryshëm kanë paguar rreth 4.500 euro.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kompetent, me urdhër të të cilit provat material konfiskohen, ndërsa personi i dyshuar ndalohet 48 orë për procedura të mëtejme ligjore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë