Loading…

Një gjermane konvertohet në islam në xhaminë e Skënderajt

  • 29/05/2021 | 08:34

Një gjermane konvertohet në islam në xhaminë e Skënderajt

Një gjermane e ka pranuar fenë islame në Xhamin “Shaban Jashari” në Skënderaj.


Dëshmitar ishte hoxha i kësaj xhamie, Elbasan Xani, i cili konfirmon konvertimin në fenë islame.

Kujtojmë që javë më parë në Mitrovicë u konvertuan edhe dy të huaj.

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë