Loading…

Një familje sulmon dhe i thyen veturën policisë në Suharekë

  • 24/01/2017 | 16:03

Një familje sulmon dhe i thyen veturën policisë në Suharekë

Sot rreth rreth orës 8:30 të mëngjesit janë sulmuar tre pjestarë të Policisë së Kosovës në fshatin Krushicë e Poshtmë të Suharekës, pasi kishin shkuar t’i dërgonin ftesa për intervistë tre të dyshuarve që vinin nga një familje.


Siç njofton Policia, në kontaktin e parë me familjen nga ku vijnë tre të dyshuarit, ata kanë hasur në rezistencë, meqë rast është lënduar një zyrtar policor dhe është dëmtuar makina zyrtare.

Policia ka njoftuar se më pas kanë ndërhyer duke bastisur shtëpinë e të dyshuarve, po nuk është gjetur asgjë. Ndërkohë, sipas vendimit të prokurorit janë arrestuar dy meshkuj dhe dy femra.

Përveç këtyre, policia është në ndjekje të dy personave të tjerë, të cilët ndodhen në arrati./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë