Loading…

Një e mitur pritet të lindë në Gjinekologji, policia arreston të dyshuarin

  • 28/02/2019 | 12:26

Një e mitur pritet të lindë në Gjinekologji, policia arreston të dyshuarin

Një e mitur është pranuar në repartin e Gjinekologjisë në QKUK, ajo pritet të lind një fëmijë, transmeton Gazeta Metro.


Këtë njoftim e ka bërë të ditur Policia e Kosovës, e cila ka arrestuar një të dyshuar (i mitur) lidhur me këtë rast. i dyshyari ka bashkëjetuar me viktimën

Pasi intervistimint, i mituri është liruar me procedurë të rregullt.

Pacientja dhe i dyshuari i takojnë komunitetit ashkali.

‘Nga QKUK – Reparti i Gjinekologjisë është raportuar se një paciente femër  K/Ashkali e moshës së mitur, është pranuar në këtë repart, e cila pritet të lind fëmijë. Në lidhje me rastin është identifikuar dhe intervistuar i dyshuari mashkull K/Ashkali ( i mitur) i cili ka bashkëjetuar me viktimën. Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt’, thuhet në raportin e policisë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë