Loading…

Një ditë para dëshmisë, plagoset dëshmitari i fajdeve

  • 12/01/2017 | 18:14

Një ditë para dëshmisë, plagoset dëshmitari i fajdeve

Sipas Policisë Regjionale të Prizrenit, mbrëmë ka ndodhur një plagosje me armë zjarri në Prizren.


 Dy persona të armatosur kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës, duke e lënë të plagosur.

Hazir Berisha, zëdhënës i policisë rajonale në Prizren tha për KALLXO.com se rasti ka ndodhur dje rreth orës 17:25 minuta.

“Rasti ka ndodhur në rrugën “Aleksandër Fleming” në Prizren. Veprën dyshohet se e kanë kryer dy persona. Njësitet tona janë në fazën e grumbullimit të informacioneve, saktësisht janë duke kontrolluar edhe kamerat për të evidentuar personat e dyshimtë”, tha Berisha.

Është marrë vesh se personi i plagosur është Ibrahim Kazazi, i cili është i përfshirë në një rast të fajdeve.

Gjykatësja e rastit nga Krimet e Rënda në Prizren, njoftoi se në këtë lëndë janë të akuzuar dhjetë persona, dy prej të cilëve ndodhen në arrati.

Ajo njoftoi se seanca e rastit të fajdeve e planifikuar të mbahej për ditën e sotme nuk është mbajtur me arsyetimin se i dëmtuari në cilësinë e dëshmitarit Ibrahim Kazazi ka munguar për shkak të rastit të ndodhur një ditë më parë.

Si rezultat i kësaj, seanca e sotme është shtyrë, ndërsa seancat e radhës sipas gjykatëses janë planifikuar të mbahen më 7 dhe 8 mars 2017.

Në mesin e personave të akuzuar për fajde është edhe Bernard Perlazri, i cili në një lëndë tjetër është i akuzuar për vrasjen e Hekuran Morinës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë