Loading…

Një ditë e zakonshme në Kinë (Foto)

  • 17/01/2017 | 23:50

Një ditë e zakonshme në Kinë (Foto)
Kina është shtëpia e më shumë se 1.3 miliardë njerëzve, pra popullsia më e madhe në botë.


Nga viti 1970 deri në ditët e sotme, nga anketimi i popullsisë kineze ka rezultuar se numri vetëm është në rritje, e kjo me nga vetëm një fëmijë në familje.

Këto imazhe të pabesueshme të Kinës, tregojnë se si njerëzit janë të detyruar të presin rradhët e gjata e të ngarkuara me njerëz e vetura.

Në fotografi shihen edhe nxënës, ku plot 1,700 prej tyre iu nënshtruan testit të shkollës së mesme, i cili është dashur të mbahet në oborr për shkak të mungesës së një hapësire të madhe në ambientet e brendshme shkollore.

Megjithatë, fotografitë e mëposhtme flasin vetë!

3885d2c900000578-3795187-image-a-7_1474210528988Një pishin kineze

3887a80a00000578-3795187-image-a-36_1474211835142Provimi

3887a84a00000578-3795187-image-a-47_1474211946649

myslite-si-ze-na-nasich-kupal-image-890

3887a7ef00000578-3795187-as_a_residential_compound_opens_for_sale_in_hangzhou_zhejiang_pr-a-1_1474215231823

3887a83e00000578-3795187-image-a-34_1474211824773

3887a84600000578-3795187-image-a-40_1474211862401

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë