Loading…

Nitaj kundërshton ndalimin e veturave në Prishtinë: Kujt ia zunë rrugën

  • 31/01/2018 | 20:03

Nitaj kundërshton ndalimin e veturave në Prishtinë: Kujt ia zunë rrugën

Muharrem Nitaj nga AAK-ja e ka quajtur skandaloz vendimin e Komunës së Prishtinës dhe Ministrisë së Ambientit për ndaljen e qarkullimit të veturave në qendër të qytetit nga ora 06:00 deri në 22:00.


Nitaj ka bërë thirrje që ky vendim të shfuqizohet menjëherë, transmeton Gazeta Metro.

Reagimi i tij i plotë:

Shkaktaret e ndotjes ne Prishtine, sipas Bankes Boterore:

KEK deri ne 12%

Automjetet deri ne 9%

Kalldajat me qymyr rreth 80%-

Atehere kujt ia zune rrugen veturat qe hynin ne Prishtine?!

Vendimi eshte skandaloz, eshte segregacion!!!

Ai duhet te shfuqizohet menjehere.

http://gazetametro.org/paradoksale-ministrja-reshitaj-dje-nuk-e-dinte-ndotesin-kryesor-te-ajrit-sot-e-di/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë