Loading…

Nitaj krahason LDK’në dhe VV’në me Listën Serbe

  • 15/10/2018 | 13:00

Nitaj krahason LDK’në dhe VV’në me Listën Serbe

Deputeti i AAK’së, Muharrem Nitaj, ka reaguar pas dështimit për votim të Projektligjit për Kompleksin Memorial ‘Adem Jashari’.

Në mungesë të kourumit në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës nuk ëhtë arritur të votohet Projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, e për këtë ka reaguar deputeti Nitaj, shkruan gazetametro.net.

Nitaj ka shkruar në Facebook se është për keqardhje që nuk ka kaluar ky projektligj, duke i fajësuar kështu LDK’në e Vetëvendosjen, e duke i krahasuar këto dy parti me Listën Srpska.

“Është për keqardhje që as sot nuk arriti të kalojë Projektligji për Kompleksin Memorial “Adem Jashari”! Mungonin deputetët e LDK-së dhe VV-së! Natyrisht votimin e Listës Serbe as që e kemi pritur”, ka shkruar Nitaj./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë