Loading…

Nitaj i AAK’së e quan Elez Blakajn si dezertor

  • 22/08/2018 | 13:39

Nitaj i AAK’së e quan Elez Blakajn si dezertor

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj e ka quajtur prokurorin e larguar në Amerikë, Elez Blakajn si dezertor.


Sipas Nitajt, heronjt i dalin zot punës së vet dhe nuk e lën atë në gjysmë.

“E tmerrshme kjo puna e veteranëve, por pokaq e tmerrshme edhe storja e prokurorit Blakaj.
Po lexoj nga pretendimet e tij se ndër “veteranët e rrejshëm” qenkan edhe disa qindra dezertorë!
Unë nuk shoh asnjë dallim ndërmjet dezertorëve të luftës, të cilët përballë vdekjes paskan pasë vendosur me ikë dhe prokurorit Blakaj, që dezerton nga hetimi i tij, veç pse I paska “bërtitë” nja dy herë Kryeprokurori dhe e paska pasë kërcnuar me “Komision Disiplinor’! Bile kjo e fundit mund të jetë hala më e rëndë.
Heronjt i dalin zot punës së vet e nuk e lënë atë përgjysmë” shkruan Nitaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë