Loading…

Nismat që presidenti Thaçi s’po arrin t’i çoj deri në fund

  • 31/03/2017 | 08:41

Nismat që presidenti Thaçi s’po arrin t’i çoj deri në fund

Prej se është vënë në krye të shtetit, presidenti Thaçi ka ndërmarrë disa nisma.


Ka iniciuar reformën zgjedhore, dekriminalizimin e skenës politike, pastaj formimin e Komisionit për të vërtetën dhe pajtimin, dhe së fundmi edhe transformimin e FSK-së në ushtri.

Asnjëra nuk është çuar në fund, shkruan sot Koha Ditore.

Sipas Presidencës, shumë prej nismave janë në prag finalizimi.

Por politologë dhe monitorues të zhvillimeve politike kanë shprehur fare pak pritje për realizimin e tyre dhe kanë theksuar se, nëse edhe në to dështon, do të pësojë rënie fuqia politike e presidentit Thaçi e bartur nga pozitat që ka pasur më herët.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë