Loading…

NISMA akuza PDK’së se po votojnë më shumë se një herë

  • 18/12/2016 | 17:29

NISMA akuza PDK’së se po votojnë më shumë se një herë

Mehdi Thaçi shef i shtabit zgjedhor nga NISMA në një konferencë për media ka thënë se procesi i votimit ka qenë i përvjedhur me parregullsi në disa qendra të votimit. 


Mehdi Thaçi, shef i shtabit zgjedhor të Nisma’s përmes një konference për media akuzon PDK’në se antarët e saj po votojnë më shumë se njëherë, dhe atë në mënyrë të dhunshme

”Presioni mbi qytetarët nga persona të PDK-së në fshatin Sankofc për të votuar aty ku ata nuk duan, tentim i disa personave për të votuar disa herë janë paraqitur në disa vendvotime ka njoftuar NISMA”.

“Vëzhguesit tanë në teren na kanë raportuar që drejtuesi i NLB është duke i ndaluar qytetarët që të votojnë për kë të duan. Në Gllanasellë është duke u përgatitur për votim kolektiv”, tha ai.

Sipas tij në shkollën “Fehmi Lladrovci” është duke u votuar më shumë se njëherë.

“Dega e Nismës fton organet kompetente të merren me këto raste, si KQZ KKZ OJQ.

Dega e Nismës për Drenasin fton të gjithë qytetarët që për këto dy orë sa kanë mbetur deri në mbylljen e qendrave të votimit  të dalin dhe të votojnë për ndryshimin”, tha Thaçi. /gazetametro.net

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë