Loading…

Nisin votimet, VV’ja zgjedh kryetarin

  • 21/01/2018 | 10:26

Nisin votimet, VV’ja zgjedh kryetarin

Që nga ora 10:00 janë hapur vendvotimet për aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje për të dhënë votat e tyre, që do të jenë pro, kundër abo abstenim për kandidaturën e Albin Kurtit.


Procesi zgjedhor në VV mbahet vetëm një muaj para kohës së paraparë e cila erdhi si rrjedhojë e dorëheqjes së Visar Ymerit, shkruan gazetametro.net.

Albin Kurti nuk ka kundërkandidat në këto zgjedhje të brendshme, ani pse kundërshtitë në parti kanë arritur deri aty sa i kanë kërkuar të mos kandidojë.

Bile, gjysma e deputetëve rrezikon të lartohet nga VV’ja që sot me mbarimin e zgjedhjeve dhe, siç është raportuar, ata do të krijojnë një formacion të ri politik.

Ndryshe, VV’ja po përballet me një përçarje të madhe që nga muaji dhjetor. Në njërën anë është Albin Kurti me ‘gardën e vjetër’ dhe në anën tjetër Dardan Molliqaj me të aderuarit e mëpasëm në VV që vinin nga partitë e tjera, e sidomos nga shkrirja e FER’it./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë