Loading…

Nisin gërmimet për varrezë masive në Mitrovicë

  • 16/02/2017 | 11:22

Nisin gërmimet për varrezë masive në Mitrovicë

Gërmimet e paralajmëruara pas dyshimit për varrezë masive në Mitrovicë, veçse kanë nisur.


Këtë për gazetametro.net e ka konfirmuar, Prenk Gjetaj, kryetar i Komisionit për të Pagjeturit. Ai ka shtuar se akoma nuk kanë hasur në ndonjë gjurmë.

“Po, gërmimet kanë nisur nga makineritë. Ende nuk është hasur në ndonjë gjurmë”, ka thënë Gjetaj.

Ndërkaq, Gjetaj ka deklaruar se procesi i verifikimit të këtij lokacioni për ndonjë varrezë eventuale masive, pritet të përfundojë sot gjatë ditës./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë