Loading…

Nis takimi i Mogherinit me Thaçin e Mustafën

  • 01/02/2017 | 20:04

Nis takimi i Mogherinit me Thaçin e Mustafën

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini e ka filluar takimin e parë me palën kosovare, në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, që është duke u mbajtur tani në Bruksel.


Mogherini e ka filluar takimin me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa, transmeton gazetametro.net.

Delegacionet së pari zhvillojnë takime të ndara me përfaësuesen Mogherini, pastaj takohen së bashku për një darkë pune, transmeton gazetametro.net.

Kurse, pas këtij takim Mogherini do të takohet me përfaqësuesit serb, presidentin Tomislav Nikoliq dhe kryeministrin Aleksandar Vuçiq.

Këtë fotografi e ka bërë publike në rrjetin social Twitter zëdhënësja e Mogherinit, Maja Kocijancic. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë