Loading…

Nis seanca gjyqësore ndaj Haradinajt

  • 05/01/2017 | 15:03

Nis seanca gjyqësore ndaj Haradinajt

Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj, tashmë gjendet në Gjykatën e Colmarit në Francë dhe ka filluar edhe shqyrtimi gjyqësorë ndaj tij.

Pritet të vendoset nëse Haradinaj do të ekstradohet në Serbi, siç kërkohet në urdhër-arrestin e lëshuar nga Beogradi ndaj tij, apo do të lihet i lirë.

E avokati i Haradinajt, Arianit Koci pret që klienti i tij do të lirohet pas disa çasteve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë