Loading…

Nis seanca e Kuvendit, të pranishëm edhe lista “Srpska”

  • 22/12/2016 | 10:45

Nis seanca e Kuvendit, të pranishëm edhe lista “Srpska”

Lista “Srpska” është kthyer në Kuvendin e Kosovës, pas një periudhe bojkoti ndaj institucioneve të vendit.

Në Kuvend deri tash janë parë parë Sasha Milosavjleviq, i cili dje u emërua shef i grupit parlamentar, por që u demantua më vonë nga “Lista Serbe”. Aty është edhe shefi i deritashëm i Grupit Parlamentar, Sllavko Simiq, shkruan koha.net.

“Srpska” kishte vendosur që të bojkotojë punën në Kuvendin e Kosovës që nga tetori kur ishte miratuar Ligji për Trepçën, e të cilin veprim përfaqësuesit e serbëve në Kosovë e cilësuan si veprim të njëanshëm të Kosovës e që sipas tyre nuk shkon në dobi të qytetarëve serbë të veriut të vendit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë