Loading…

Nis seanca e Kuvendit (Live)

  • 19/04/2017 | 10:35

Nis seanca e Kuvendit (Live)

Ka nisur seanca e Kuvendit të Kosovës, në të cilën është paraparë të jenë dy interpelanca. I pari i Qeverisë paraqitet në interpelancë para deputetëve për çështjen e shfrytëzimit të thëngjillit dhe minierën e Sibovcit.


Ndërkaq, edhe ministri Blerand Stavileci del para deputetëve në interpelancë në lidhje me Kontratën e privatizimit të Kompanisë së Distribuimit të Energjisë Elektrike.

Por, këto interpelanca do të nisin pasi që deputetët të deklarohen për çështje jashtë rendit të ditës, pas debatit për moszbatimin e rekomandimeve të Avokatit të Popullit nga Qeveria, si dhe pas debatit për shkeljen e të drejtave të punëtorëve./gazetametro.net

Për të ndjekur LIVE seancën e Kuvendit, shihni videon e mëposhtme:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë