Loading…

Nis mbledhja e kryesisë së VV’së

  • 08/01/2020 | 10:27

Nis mbledhja e kryesisë së VV’së

Në Selinë Qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje ka filluar mbledhja e kryesisë e thirrur nga lideri i partisë, Albin Kurti.


Mbledhja e sotme e kryesisë është vazhdim i asaj të djeshmes, e cila mbeti në gjysmë për arsye se Kurti shkoi në kuvend për t’u takuar me të parin e LDK-së.

Sot në kryesi të LV-së do të diskutohet për mandatarin, derisa, për të dërguar propozimin Kurtit iu është dhënë afat nga presidenti Hashim Thaçi vetëm deri në ora 15:00.

Pasdite Kurti do të mbajë takim tjetër për koalicionin me të parin e LDK-së, Isa Mustafën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë