Loading…

Nis linja e autobusit Prishtinë – Aeroport

  • 19/04/2017 | 19:44

Nis linja e autobusit Prishtinë – Aeroport

Ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku, ka bërë të ditur se nga java e ardhshme pritet të nisë funksionimi i linjës së autobusit në relacionin Prishtinë-Aeroport.


Zharku ka thënë se për këtë çështje, brenda javës do të nënshkruhet marrëveshja e mirëkuptimit me Aeroportin, raporton KTV.

Sipas tij, plani është që linja të jetë funksionale nga ora 5 e mëngjesit deri në orën 23.00.

Ai ka thënë se vonesat në lëshimin e linjës kanë ndodhur për shkak të disa kushteve të sigurisë, që është dashur të plotësohen sipas kërkesës së ANP-së.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë