Loading…

Nis investimi gati 1 milionësh në Lumëbardh

  • 01/04/2017 | 12:35

Nis investimi gati 1 milionësh në Lumëbardh

Dy vjet pas shpalljes së tenderit të parë në fund të muajit mars 2015, ka nisur realizimi i projektit për ndërtimin e murit mbrojtës të Lumëbardhit dhe shëtitores përgjatë tij.


Procedurat maratonike të këtij tenderi kanë zgjatur 18 muaj, deri në muajin nëntor të vjetëm, kur është kontraktuar operatori, shkruan Koha Ditore.

Punimet në vlerë prej 883 mijë eurosh, sa është shuma e kontraktuar me operatorin për fazën e parë të projektit, do të realizohen prej Patrikanës e deri te vendi i quajtur Ura e Gegajve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë