Loading…

Nis festivali ndërkombëtar i poezisë “Drini poetik”

  • 09/06/2017 | 09:10

Nis festivali ndërkombëtar i poezisë “Drini poetik”

Sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani”, në Prishtinë, fillon festivali ndërkombëtar i poezisë “Drini poetik”, që mbahet për të tetën herë në Prishtinë, Prizren e Kukës.


Festivali është organizuar nga Lidhja e Shkrimtarëve e Kosovës, në shenjë të 139-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Sipas njoftimit në ktë festival do të marrin pjesë rreth 100 krijues nga të gjitha viset shqiptare.

“Juria do të japë katër çmime letrare për krijimet më të mira poetike”, thuhet në njoftim.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë