Loading…

Nipit të Ivanovicit nuk i intereson vrasësi, por diçka tjetër

  • 17/01/2018 | 23:02

Nipit të Ivanovicit nuk i intereson vrasësi, por diçka tjetër

Nipi i Oliver Ivanoviqit, ka komentuar rreth vrasjes së familjarit të tij, e cila ndodhi të martën rreth orës 08:00, para selisë së të ndjerit në Veri të Mitrovicës.


Nipi i Oliver Ivanoviq, Aleksandar Ivanoviq, ka thënë për një media serbe se nuk iu intereson kush e kreu vrasjen, por kush e ka porositur atë.

“Kjo është një tragjedi, tragjedi e tmerrshme për të gjithë ne. Të gjithë kemi qenë shumë të lidhur”, ka thënë djali Miroslav Ivanoviq, Aleksandar Ivanoviq – nip i Oliverit.Vrasja ka ndodhur dje rreth orës 08:10, në rrugën “Sutjeska” në veri të Mitrovicës, para selisë së partisë së Oliver Ivanoviqit, Iniciativës Qytetare SDP.

Dorasit ende nuk janë kapur nga policia, por është identifikuar vetura nga e cila janë shkrepur plumbat. Ivanoviq u qëllua me gjashtë plumba në stomak, por sipas autopsisë së bërë dje, njëri nga ta ishte fatal për viktimën.

http://gazetametro.org/ivanovic-ishte-pjese-e-mafise-se-mitrovices-konflikti-kryesor-i-tij-ka-qene-me-kete-person/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë