Loading…

Nikolic zbulon propagandën e mediave serbe për Kosovën

  • 06/02/2017 | 11:32

Nikolic zbulon propagandën e mediave serbe për Kosovën

Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq, nuk e ka marrë letrën e kongresmenit amerikan, Dana Rohrabacher për këmbimin e territoreve, Luginën e Preshevës me veriun e Kosovës.


Kështu i është thënë portalit “novosti online” nga presidenca serbe. Ata tutje kanë thënë se për këtë letër kanë dëgjuar vetëm nga mediat dhe asgjë më shumë.

Mediet më herët kishin njoftuar se kongresisti republikan, i cli kryeson Këshillin për Politikë të Jashtme, ka propozuar që të arrihet marrëveshja për këmbim territoresh “si mënyrë e qetësimit të tensioneve në Ballkan”.

Rohrabacher, siç u raportua, ka thënë se ky opsion është i mundshëm dhe nuk duhet injoruar.

Ndryshe, ditët e  fundit mediat serbe kanë zhvilluar një fushatë mjaft të ashpër propaganduese kundër shqiptarëve. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë