Loading…

Nikaj: Nevoja dhe kërkesa për vaksinim po injorohet nga MSH-ja

  • 05/09/2021 | 14:38

Nikaj: Nevoja dhe kërkesa për vaksinim po injorohet nga MSH-ja

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Bernard Nikaj, përmes një shkrimi në rrjetin social “Facebook” ka kritikuar Ministrinë e Shëndetësisë, e cila sipas tij nuk po ndërmerr hapat e duhur për hapjen e qendrave të vaksinimit të dielave.


Nikaj ka thënë se nevoja dhe kërkesa për vaksinim po injorohet nga MSH-ja që nuk po ndërmerr hapat e duhur për hapje të qendrave të vaksinimit, posaçërisht të dielave kur qytetarët pushojnë e kanë kohë të vaksinohen.

“Vetëm për rikujtim, sot të gjitha qendrat e vaksinimit nuk punojnë. Nevoja dhe kerkesa për vaksinim po injorohet nga Ministria e Shëndetësisë që nuk po ndermerr hapat e duhur per hapje të qendrave te vaksinimit, posaçërisht te dieleve kur të gjithë pushojne e kanë kohë te vaksinohen”, ka shkruar Nikaj.

Ai ka thënë se arsyetimet janë të lehta, por është përgjegjësi e Qeverisë të krijohen kushtet për vaksinim.

“Arsyetimet janë te lehta. Sfida është te krijohen kushte per vaksinim, e kjo është përgjegjësi e Qeverisë”, shkroi ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë