Loading…

Nikaj: Këto dy vite qeverisje të Kurtit nuk ka asnjë të arritur në zhvillimin ekonomik

  • 03/02/2023 | 20:53

Nikaj: Këto dy vite qeverisje të Kurtit nuk ka asnjë të arritur në zhvillimin ekonomik

Bernard Nikaj nga PDK ka folur për arritjet në ekonomi gjatë këtyre dy viteve qeverisje të Qeverisë Kurti.


Nikaj në emisionin „Euro n‘T7“ tha se në këto dy vite qeverisje të Albin Kurtit nuk ka asnjë të arritur në zhvillimin ekonomik.

„Në këto dy vjet përpos që është larguar fokusi nga ekonomia, nuk mund ta veçojmë asnjë të arritur të vetme ne zhvillimin ekonomik.

Ne kemi pas një degradim të dialogut me biznesin pruvat me odat ekonomike dhe po vazhdojmë të mos e dijmë se cila është strategjia ekonomike e Qeverisë së Kosovës”, tha Nikaj.

Sipas tij, është „vështirë të gjejmë një fushë, që të themi ja pra këtu është arrit diçka“.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë