Loading…

Ngritet flamuri i Kosovës në vendin që s’e ka njohur Kosovën

  • 13/10/2018 | 19:30

Ngritet flamuri i Kosovës në vendin që s’e ka njohur Kosovën

Flamuri i Republikës së Kosovës është ngritur në Armeni përkrah flamujve të vendeve të tjera.


Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka publikuar një fotografi ku shihet flamuri i Kosovës i vendosur pranë flamujve të vendeve të tjera anëtare të Organizatës së Frankofonisë, transmeton gazetametro.net

“Flamuri i Kosovës u vendos me krenari në Armeni përkrah famujve të tjerë të vendeve anëtare të Organizatës së Frankofonisë. Republika e Kosovës është në rrugën e duhur të faktorizimit dhe fuqizimit ndërkombëtar”, ka shkruar Pacolli. /gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë