Loading…

Ngjarjet që pritet të ndodhin sot në vend

  • 25/10/2021 | 08:06

Ngjarjet që pritet të ndodhin sot në vend

Ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme, e hënë, 25 tetor 2021


Nën patronatin e Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi, mbahet “Java për të Drejtat e Viktimave të Krimit”, me moton “Së bashku në mbrojtje të viktimave të krimit”. Merr pjesë presidentja Vjosa Osmani. (Hotel “Emerald”, Prishtinë)

10:00

Komisioni i Pavarur i Mediave në bashkëpunim me Departamentin e Gazetarisë të UP-së organizojnë tryezë diskutimi me temën: “Edukimi Medial/Përmbajtjet e papërshtatshme për fëmijë”. (Hotel “Sirius”, Prishtinë

10:30

GLPS mban tryezë Diskutimit me temë: “Meritokracia në shërbimin e jashtëm të Kosovës: një sërë rekomandimesh që duhet marrë parasysh”. (Hotel “Sëiss Diamond”, Prishtinë)

11:00

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës organizojnë Protestë para ndërtesës së Qeverisë, kërkojnë miratimin e ligjit për Lotarinë e Kosovës. (Qeveria e Kosovës)

12:45

Bëhet hapja e festivalit “Ballkani Përtej Kufijve”. (Kino “Armata”, Prishtinë)

19:00

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit të Kosovës  do të mbajnë tubim për të diskutuar masat e reja. (Golden Imperial, Prishtinë)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë