Loading…

Ngjarje e rëndë në Zveçan: Vret veten me bombë

  • 15/08/2018 | 08:56

Ngjarje e rëndë në Zveçan: Vret veten me bombë

Fshati Loziste i Zvecanit është tronditur dje nga një ngjarje e rëndë, ku një person i komunitetit serb ka vendosur t’i jap fund jetës duke aktivizuar një mjet shpërthyes.


Policia ka konfirmuar rastin, duke bërë të ditur se viktima ishte gjetur pa shenja jete në fshatin e tij, shkruan gazetametro.net.

“Raportohet se është gjetur pa shenja jete viktima mashkull K-Serb pasi qe dyshohet se i njëjti është vetëvrarë duke aktivizuar një mjet shpërthyes”, thonë Policia.

Ndërkohë, ata thonë se njësitë policore kanë dalur në vendin e ngjarjes për të kryer hetimet e nevojshme, mirëpo deri tani nuk ka asnjë detaj tjetër për rastin.

Sidoqoftë, me urdhër te prokurorit trupi i pajetë i viktimës dërgohet ne IML për obduksion./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë