Loading…

Nga sot në këto raste mund të ecni pa maskë

  • 31/05/2021 | 09:01

Nga sot në këto raste mund të ecni pa maskë

Nga sot bartja e maskës nuk do të jetë e obligueshme për të gjithë qytetarët e Kosovës.


Nga ky detyrim do të lirohen personat të cilët ecim vetëm në ambiente të hapura, gjatë vrapit, çiklimit dhe ngasjes së automjetit me brenda jo më shumë se katër vetë.

Megjithatë maska do të jetë e obligueshme për grupet prej dy e më shumë personave dhe në ambiente të mbyllura.

Nga sot qytetarët mund edhe të dalin pas orës 22:30 meqë s’do të ketë orë policore, por nga mesnata e deri në orën 05:00 të mëngjesit nuk lejohet grumbullimi i më shumë se dhjetë vetave.

Gastronomia do të punojë deri në orën 23:00, por muzika duhet të ndalet 15 minuta më herët.

Ndërsa, lejimi i mbajtjes së ahengjeve do të shqyrtohet më 15 qershor.

Gastronomia do të punojë deri në orën 23:00, por muzika duhet të ndalet 15 minuta më herët.

Ndërsa, lejimi i mbajtjes së ahengjeve do të shqyrtohet më 15 qershor.

Sot hyjnë në fuqi masat e reja antiCOVID-19, hiqet kufizimi i lëvizjes e zgjatet orari i gastronomisë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë