Loading…

Nga shakaja në tragjedi: Turistët bien nga ura në lumë

  • 18/02/2019 | 15:34

Nga shakaja në tragjedi: Turistët bien nga ura në lumë

hpëtimtarët e një parku në Yangdong të Kinës, intervenuar për t’i shpëtuar gjashtë turistë, që rranë në lumë pas shembjes së urës.

Fajtorë për këtë ishin vet vizitorët, sepse e luhatën me rrëmbim dhe shkaktuan shkëputjen e litarëve metalikë, transmeton Telegrafi.

“Iu kërkuam t’i vendosnin rripat e sigurisë dhe helmetat, por ata vazhduan pa kryer këtë detyrim” ka thënë një mirëmbajtës i parkut.

Sipas tij, turistët u paralajmëruar që të mos e luhatin urën e gjatë afro dhjetë metra, sepse mund të binin, teksa nuk menduan se do të ndodhte kjo shkëputje.

Megjithatë, ata konsiderojnë se ka pasur mundësi që kabllot të jenë ndryshkur nga shiu i vitit të kaluar dhe e kanë larguar, për ta zëvendësuar me një tjetër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë