Loading…

Nga Serbia në Kosovë përmes rrugëve që nuk i kontrollon askush (Video)

  • 26/12/2016 | 15:38

Nga Serbia në Kosovë përmes rrugëve që nuk i kontrollon askush (Video)

Katër vjet pasi mënyra e kalimit nga Serbia në Kosovë është definuar me Marrëveshjen për Menaxhimin e Integruar të Kufirit (IBM) dhe me vendosjen e doganës, edhe më tutje është e mundur që të kalohet pa asnjë kontroll.

Drejt një “rruge të këtillë alternative” të drejtojnë edhe shenjat e trafikut.

Në këtë video të Radio Europa e Lirë mund të shihni se si mund të hyhet nga Serbia për në Kosovë në një vend ku nuk ka fare kontroll të policisë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë