Loading…

Nga sa deputetë i kanë LDK, AKR dhe Alternativa (Dokument)

  • 29/06/2017 | 15:33

Nga sa deputetë i kanë LDK, AKR dhe Alternativa (Dokument)

Koalicioni parazgjedhor në mes të LDK’së, AKR’së dhe Alternativës, nuk pati rezultate të mira pasi u pozicionua si forcë e tretë në zgjedhje, por numrat e tyre u faktorizuan pas nevojës për të krijuar qeverinë.


Kështu, partia e Isa Mustafës ka arritur të marr 23 deputetë. Ndërkaq, partia e Behgjet Pacollit ka arritur të merr vetëm 4 deputët, e Alternativa përfaqësohet vetëm me dy figurat kryesore të saj, Mimoza Kusari dhe Ilir Deda.

Ndryshe, koalicioni LDK-AKR-Alternativa ka arritur të mbledhe në total 185.892 vota, apo 25.53%./gazetametro.net

Më poshtë mund të shihni detaje nga kandidatët që fituan të drejtën e përfaqësimit në Kuvendin e Kosovës nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë