Loading…

Nga mbledhja komemorative për Deharin

  • 08/11/2016 | 11:11

Nga mbledhja komemorative për Deharin

Deputetë dhe aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje por edhe qytetarë të ndryshëm tashmë kanë mbërri në sallën e kuqe të Fakultetit Filologjik, aty ku për pak minuta pritet të nis mbledhja komemorative për vdekjen e Astrit Deharit.

Pas kësaj mbledhje organizatat studentore në Universitetin e Prishtinës kanë organizuar një marsh protestues që do nis në ora 12:00 nga Biblioteka Kombëtare e deri tek Teatri Kombëtarë.

Ndërsa në orën 14:00 do të bëhet edhe varrimi i trupit të të ndjerit./gazetametro

homazhe-per-astritin-2 homazhe-per-astritin visar-ymeri-ne-filologjik

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë