Loading…

Nga këto komuna të Kosovës janë rastet e reja me koronavirus

  • 18/04/2020 | 23:05

Nga këto komuna të Kosovës janë rastet e reja me koronavirus

Ndonëse Kosovaështë një ndër vendet më të prekura nga pandemia Covid-19 në rajon, numri i të infektuarve brenda 24 orëve vazhdon të jetë më i vogël sesa i vendeve tjera fqinje, shkruan Gazeta Metro.


Jo shumë ndryshe nga dje, ku u regjistruan 31 raste të reja, sot Kosova ka rezultuar me 30 raste të reja pozitive me këtë virus që ka prekur tërë vendin.

Sipas njoftimit të fundit nga IKSHPK, 30 rastet e reja me Covid-19, vijnë nga zonat e Suharekës, Shtimja, Fushë Kosova, Gjakova, Gjilani, Drenasi, Klina, Vitia e Kamenica.

“Rastet pozitive janë raste kontakti, njëmbëdhjetë (11) raste nga komuna e Suharekë (sipas vendbanimit: pesë (5) raste Krushicë e poshtme, tre (3) raste Suharekë, dy (2) raste Reshtan dhe një (1) rast Bukosh), nëntë (9) raste me vendbanim në Pjetërshticë-Shtime, dy (2) raste me vendbanim në Fushë Kosovë, dy (2) raste me vendbanim në Gjakovë, dy (2) raste me vendbanim në Gjilan dhe me nga një (1) rast vendbanimet: Zabel i ulët-Drenas, Bokshiq-Klinë, Viti dhe Topanicë-Kamenicë”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë