Loading…

Nga çlirimi i Lymanit te djegia e flamujve rusë, kështu po i festojnë ukrainasit çlirimet e tokave

  • 02/10/2022 | 21:25

Nga çlirimi i Lymanit te djegia e flamujve rusë, kështu po i festojnë ukrainasit çlirimet e tokave

Forcat ukrainas kanë hyrë më 1 tetor në qytetin e Lymanit derisa sot u raportuar se qyteti u pastrua plotësisht nga forcat ruse.


Një video që u publikua nga gazetari i The Guardian, Luke Harding tregon forcat ukrainase që djegin flamurët rusët në këtë qytet.

Harding tha se flamuri i Ukrainës u ngrit jashtë stacionit të policisë së qytetit, derisa ai rus u dogj në oborr.

Në video, forcat ukrainase mund të shihen derisa hynë brenda këtij stacioni, derisa jashtë djegin si duket dy flamuj rusë, një me pëlhurë dhe një më i vogël.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë