Loading…

Nexhmedin Spahiu së shpejti pjesë e AAK’së

  • 15/05/2017 | 13:46

Nexhmedin Spahiu së shpejti pjesë e AAK’së

Publicist Nexhmedin Spahiu ka arritur marrëveshje me Ramush Haradinajn që të bëhet pjesë e AAK’së.


Burime të Gazeta Metro bëjnë të ditur se ata janë pajtuar që Spahiu të bëhet pjesë e kësaj partie.

Ai do të përfshihet në listën për deputetë të koalicionit AAK-NISMA.

Vet Spahiu i kontaktuar nga Gazeta Metro gjatë ditës së sotme nuk ka qenë i qasshëm për tu përgjigjur në një gjë të tillë.

Mirëpo, ish-shefi i Grupit Parlamentar të AAK’së, Pal Lekaj ka dhënë sinjale se një gjë e tillë është e mundur.

“Krejt çka mund të them është se Haradinaj dhe Spahiu janë miq të mirë mes vete”, tha Lekaj për Gazeta Metro duke mos pranuar që të flas më shumë për këtë temë.

Paraqitja e këtij koalicionit do të bëhet i ditur nesër për media. /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë